Bütün emeklilere ek promosyon yatacak; hem özel hem de devlet bankalarında, sadece bunu yapmanız gerekiyor

Hükümetin emekli promosyonlarını arttırmasıyla birlikte bütün emekliler için ek promosyon fırsatı doğdu.

Peki ama bütün emekliler ek promosyon fırsatından nasıl yararlanacaklar? Yapmanız gerekenler çok basit.

Öncelikle eğer devlet bankasından yani Vakıf, Halk ya da Ziraat üzerinden emekli maaşını alanlar için promosyon farkını almanın yollarını söyleyelim.

Bankaya başvurup mevcut promosyon tutarınızı yeni tutardan düşürerek aradaki farkı almanız mümkün. Bunun için yapmanız gereken şey ise çok basit.

Ziraat, Halk ya da Vakıf şubelerinden herhangi birine giderek (emekli maaşınız hangi bankaya bağlıysa) başvuru yapmanız yeterli. Sonrasında promosyon paranız hesabınıza geçecek. Peki özel bankalar? Hemen onu da anlatalım.

Eğer özel bir bankadan promosyon aldıysanız öncelikle güncel promosyon tutarını öğrenmeniz gerekiyor. Çünkü hemen hepsi güncellendi.

Güncel tutarı öğrendikten sonra bankanızın müşteri hizmetlerini aramanız gerekiyor.

Bazı bankalarda promosyon farkını mobil uygulama üzerinden güncelleyebiliyorsunuz. Bazılarında ise şubeye gitmeniz gerekiyor. Bu noktada müşteri hizmetleri sizleri yönlendirecek.

Diyelim ki emekli maaşını İş Bankası üzerinden alıyorsunuz. O zaman iş cep üzerinden promosyon sözleşmenizi yenilemeniz yeterli olacak.

Son sözleşmenizden şimdiye kadar geçen süre için aldığınız ücret kesilerek yeni promosyon sözleşmeniz yapılacak. Diyelim ki 6000 TL’lik bir promosyon sözleşmesi yaptınız ve 1 sene geçti.

Yeni promosyon 8000 TL olduğu için 1 senelik 2000 TL tutarını düşecekler ve hesabınıza 6000 TL yatıracaklar. Böylece sözleşmeniz yeni tutar üzerinden yenilenmiş olacak.

Bu işlemleri tüm bankalardan yapabilirsiniz. Dediğimiz gibi müşteri hizmetlerini aradığınızda sizleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x