Resmi Açıklama Geldi! 4 Milyar TL Hesaplara Aktarılmaya Başlandı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, KOBİ’leri desteklemek amacıyla hayata geçirilen projeler kapsamında deprem sonrası finansman desteğinin dağıtımına başlandığını açıkladı.

Kacır, KOSGEB aracılığıyla deprem bölgesindeki işletmelere 4 milyar liralık finansmanın aktarılmaya başlandığını ifade etti.

YENİDEN BAŞLAYAN DESTEK ÖDEMELERİ

Kacır, KOSGEB tarafından deprem bölgesine yönelik sağlanan finansman desteğine ilişkin ödemelerin tekrar başladığını belirtti.

“Deprem Sonrası Mikro, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Canlanması Destek Programı” kapsamında onaylanan ve henüz ödemesi gerçekleştirilmemiş işletmeler için ödemelerin gerçekleştirileceğini dile getiren Kacır, bölgedeki işletmelere finansman desteğinin bugün itibariyle aktarılmaya başlandığını söyledi.

ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ İLE DESTEK

Bakan Kacır, Dünya Bankası ve KOSGEB işbirliğiyle yürütülen program kapsamında Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 ildeki işletmelere 450 milyon dolarlık finansman sağlandığını hatırlattı.

Kacır, destek programı kapsamında bugüne kadar KOSGEB aracılığıyla 11 ilde 39 bin 680 işletmeye 12,8 milyar lira ödeme yapıldığını vurguladı.

YENİ FİNANSMAN KAYNAKLARI

Bölgedeki işletmelere yönelik desteklerin devam edeceğini belirten Kacır, uluslararası kuruluşlarla yeni finansman kaynaklarının bulunması konusunda çalışmalar yürütüldüğünü aktardı.

İspanya İş Birliği ve Kalkınma Ajansı ile bölgeye ek finansman sağlanması konusundaki çalışmaların devam ettiğini de ifade eden Kacır, böylece bölgedeki işletmelere verilen desteğin sürdürüleceğini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x