Sea of Thieves geçen ayın en çok indirilen PS5 oyunu oldu

Xbox geçtiğimiz aylarda bazı oyunlarının diğer platformlarda da oynanabileceğini müjdelemiş ve bu oyunlardan bir tanesini açıklamıştı. Eski Xbox’a özel korsan macerası Sea of Thieves, geçen ay Avrupa ve Kuzey Amerika’da PS5’te en çok indirilen oyun oldu. Bu yılın başlarında, Microsoft, birinci parti oyunlarının PlayStation’a da geleceğini duyurmuştu. Medieval whodunnit Pentiment, ritmik aksiyon oyunu Hi-Fi Rush, küçük ölçekli hayatta kalma oyunu Grounded ve çok oyunculu korsan simülasyonu Sea of Thieves ilk sıralardaydı ve Sea of Thieves büyük bir başarı yakaladı.

PlayStation Blog’un resmi listeleri, Sea of Thieves’in Mayıs ayında hem AB’de hem de ABD/Kanada’da en çok indirilen oyun olduğunu gösterdi. Xbox, ayrıca Fallout 4 ve Grounded’ı da sıralamaya soktu; bu oyunlar sırasıyla 9. ve 12. sırada yer aldı. PS4’ün en çok indirilen oyunlar listesinde Sea of Thieves yer almadı çünkü oyun sadece Sony’nin yeni nesil konsoluna geldi, ancak Xbox’a ait bir başka oyun olan Minecraft, Avrupa ve Kuzey Amerika listelerinin başında yer aldı.

Büyük bütçeli oyunların maliyetlerinin hızla arttığı bu dönemde, birçok yayıncı daha açık bir çok platformlu stratejiyi benimsedi. Square Enix, yıllardır PlayStation’a özel olan birçok Final Fantasy oyununu artık bu yaklaşımla sınırlamaktan vazgeçeceğini taahhüt etti. Sony, 26 yıl sonra ilk kez Lego Horizon Adventures’ı bir PlayStation dışı platformda piyasaya sürüyor. Microsoft’un Doom: The Dark Ages oyunu da PC ve Xbox Series X|S’ye ek olarak PS5’te de yer alacak. Siz hangi oyunları kendinizde olan oyun konsolunda oynamak istersiniz? Mesela Uncharted serisi Xbox’a Halo serisi PlayStation’a gelse sizce de çok güzel olmaz mı ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x